Depresja to choroba, która dotyka coraz większą grupę Polaków. Ma wiele przyczyn, dlatego jest tak trudna do zdiagnozowania. Ponadto często nie zauważa się pierwszych oznak choroby, albo lekceważy się je, co utrudnia jej zdiagnozowanie i leczenie. Depresja to bardzo podstępna przypadłość. Często nadchodzi niezauważenie i sprawia, że wszystko wokół traci sens. Powoli całe życie nabiera ciemnych barw. Nic się nie chce, nic nie sprawia przyjemności, a na koniec nawet nie chce się żyć. Ten ostatni etap jest bardzo niebezpieczny, ponieważ może doprowadzić do całkowitej rezygnacji z życia – popełnienia samobójstwa.

Dlatego też tak w leczeniu depresji niezwykle ważny jest moment, gdy jej zdiagnozowania. Im szybciej chory trafi do psychiatry tym większe szanse na szybkie i całkowite wyleczenie.

Zachęcamy do czytania naszej strony, gdzie będziemy pisać o różnych sposobach leczenia depresji. Chcemy pokazać, że leki są ważne, ale poprawić stan zdrowia osób z depresją mogą również inne domowe sposoby.